W dniu 16 października 2020r. przedszkolaki bardzo wesoło i kolorowo świętowały ,,Dzień Marchewki”. Tego dnia dzieci i wychowawczynie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo.

Celem zajęć było zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe warzyw,
a zwłaszcza marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania warzyw w różnej postaci.

Jak przystało na dzień marchewkowy, nie obyło się bez prezentacji „solenizantki”- jej zalet oraz sposobów wykorzystania. Były wierszyki, piosenki, tańce, zagadki, prace plastyczne oraz degustacja marchewki.

Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.

dzień marchewki

19 października 2020