świetlica

świetlica szkolna zapewnia opiekę dzieciom z klas i-iii po zajęciach lekcyjnych do godziny 15.00.

w tym czasie uczniowie maja ,możliwość odrobienia zadania domowego, uczestniczą w zajęciach ujętych w planie pracy świetlicy.

każdego dnia jest również czas na wspólną zabawę, zajęcia ruchowe, gry i zabawy zgodne z zainteresowaniami dzieci. uczniowie rozwijają swoje zdolności i zainteresowania techniczno-plastyczne wykonując prace różnymi technikami, wykorzystując przy tym własną wyobraźnię, swoje zainteresowania i pomysły.

dzieci chętnie uczestniczą w konkursach, wspólnych zabawach z elementami współzawodnictwa, ale też uczą się przegrywać. rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną, konstruując pojazdy, budowle i inne przedmioty z różnego rodzaju klocków.

dzieci chętnie przebywają na świetlicy ciesząc się swoim towarzystwem, mogąc się wspólnie pobawić czy porozmawiać.