Z  WIZYTĄ  U NASZYCH  SENIORÓW

Nowy rok szkolny    trwa  już  prawie  od miesiąca , zatem  nasi  wolontariusze  wraz  z opiekunką  wybrali się  w  odwiedziny do  podopiecznych dziennego  domu  seniora  w Wieprzu.  Tym razem siódmoklasistki  przygotowały  program o naszym patronie Kardynale Stefanie  Wyszyńskim , aby przybliżyć i  przypomnieć seniorom tę   niezwykle  ważną dla historii   Polski  postać. Okazało  się, że  starsi  mieszkańcy  naszej  gminy doskonale pamiętają  Prymasa  Tysiąclecia i doceniają jego  działania jednoczące   naród   polski  w trudnych czasach komunizmu.  Po tych refleksjach  usiedliśmy  wszyscy  do  wspólnej herbatki  i  porozmawialiśmy na wiele tematów. Uczniowie  opowiadali  m.in.o wycieczce  do Stryszawy   szlakami  patrona , a seniorzy  dzielili się  swoimi  wspomnieniami   i   przemyśleniami. Na zakończenie siódmoklasistki  wręczyły  podopiecznym placówki   na pamiątkę plakat   z  ważnymi cytatami patrona i jego  podobizną. Spotkanie, jak zwykle,  było zbyt krótkie , ale  dostarczyło nam  wszystkim wiele  radości i  ubogaciło  zarówno  młodzież  , jak i seniorów. Już czekamy na  kolejną   wizytę!