W ramach udziału naszej szkoły w akcji “Odblaskowa Szkoła” klasa VI przygotowała krótkie przedstawienie dla swoich młodszych kolegów i koleżanek mające zachęcić ich do noszenia elementów odblaskowych i tym samym zwiększyć ich bezpieczeństwo na drodze.

Wraz z dziećmi przedstawienie obejrzał funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wadowicach Dawid Macuda, który po występie uczniów jeszcze raz omówił podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Zwrócił szczególną uwagę na to, jak bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo jest noszenie na sobie odblasków.

Starał się uświadomić dzieciom, że nawet mały element odblaskowy może uratować życie.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali “odblaskowe upominki”.

Dzięki nim nasi uczniowie będą bardziej widoczni na drodze, a tym samym bezpieczniejsi, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy szybciej zapada zmrok.

odblaskowa szkoła

25 października 2022