Od  24  lutego oglądamy  w  mediach  przerażające  obrazy   wojny  w  Ukrainie.   Jesteśmy  wszyscy  tym poruszeni, rozmawiamy   z  naszymi  uczniami  i  wiemy jedno , że każda  nawet  niewielka  pomoc  jest  ważna. Kiedy  widzimy  ludzi, którzy  w  pośpiechu i w ogromnym strachu  opuszczają  swoje  domy, zabierając  dorobek  życia   do  jednej  walizki , aby  uciekać  przed  bombardowaniem -  nie  możemy  nie  reagować.  Zresztą  wszyscy  widzimy  niezwykły   odruch  serca  Polaków, którzy  masowo  i spontanicznie  pomagają  na  granicy  ukraińskiej.
    W  naszej  szkole  również   działa  wolontariat  i  od  poniedziałku  do  piątku  prowadziliśmy  zbiórkę  potrzebnych  rzeczy  dla  uchodźców.  Lista  znajdowała  się  na  stronie  szkoły.  Kochani  !  Bardzo  wszystkim Państwu  dziękujemy  za  szczodrość   i  hojność-  zebraliśmy  kilkanaście  pudeł   (  za  pudła   też  dziękujemy!)  suchego  prowiantu (  makarony, konserwy, ciastka, kawa, herbata, kaszki  dla  dzieci, soki, musy) , a także  kilka  pudeł  środków  czystości  oraz  leków i  opatrunków.  Były  nawet  zabawki  dla  dzieci.
   Jesteśmy  niezwykle  wdzięczni, że  otworzyliście  swoje  serca i  wykazaliście  się  taką  ofiarnością -  to  bardzo  szlachetne. Zdajemy  sobie  sprawę, że  wszystko  to  trzeba  było  kupić, a  przy   wciąż  rosnących  cenach nie  było  to  łatwe.
  Dziękujemy  za  ofiarność-  nasze  dary  zabiorą  strażacy   i  dostarczą  potrzebującym.  A  jeśli  będzie  znowu  taka  potrzeba , a wiele  wskazuje  na to, że  tak -  znowu  będziemy  organizować  kolejne  zbiórki.
 Pamiętajmy  -  dobro  wraca!

pomoc dla ukrainy

08 marca 2022