Od poniedziałku 17 maja 2021 roku uczniowie klas IV – VIII wracają do szkoły. Zgodnie z przepisami i decyzjami MEiN nauka odbywa się w wersji hybrydowej, część uczniów będzie się uczyła stacjonarnie, a część zdalnie.

W naszej szkole zmiany będą następować co 3 dni. Harmonogram jest następujący:

- od 17 do 19 maja w szkole będą się uczyć uczniowie klas IV-VI, a klas VII-VIII – zdalnie;

- od 20 do 24 maja do szkoły chodzić będą uczniowie klas VII-VIII, a klas IV-VI wrócą do nauki zdalnej;

- 25 – 27 maja to dni wolne od zajęć dydaktycznych ze względu na egzamin ósmoklasisty;

- 28 maja w szkole uczą się uczniowie klas V, VII, VIII, a klasy IV i VI – nauczanie zdalne.

Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji. Ze względów bezpieczeństwa każda klasa wchodzi do szkoły ustalonym wejściem i o stałej porze. O szczegółowych rozwiązaniach poinformują wychowawcy poprzez dziennik elektroniczny i na godzinach wychowawczych.

Dla uczniów w pełnym reżimie sanitarnym działają biblioteka, świetlica i stołówka.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów prosimy o dostosowanie się do zasad bezpieczeństwa (punktualność i przestrzeganie ustalonych zasad wchodzenia do szkoły) i wymogów sanitarnych (dystans społeczny, dezynfekcja rąk i maseczki w budynku szkoły) oraz o powtórne zapoznanie się z Regulaminem pobytu ucznia w szkole i wypełnienie oświadczenia, które uczniowie powinni przynieść pierwszego dnia po powrocie do szkoły (dokumenty dostępne na stronie internetowej szkoły).

Mam nadzieję, że (zgodnie z zapowiedziami władz państwowych) w kolejnym tygodniu wszyscy uczniowie będą uczyć się stacjonarnie. Czas, który pozostał do wakacji, wykorzystamy przede wszystkim na wsparcie uczniów w ich potrzebach edukacyjno-społecznych.

Życzę wszystkim zdrowia i z radością czekam na powrót uczniów do szkoły

mgr inż. Aleksandra Kamionka

13 maja 2021