Witam Was wszystkich serdecznie po wakacyjnej przerwie. Ze względu na sytuację epidemiczną nie możemy się dzisiaj wszyscy razem spotkać na apelu, ale liczę, że jeśli tylko pozwoli pogoda, spotkamy się niebawem – na świeżym powietrzu.

1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny – 2021/2022. Rok wyjątkowy, bo naznaczony szczególną obecnością Naszego Patrona, który już za kilkanaście dni będzie ogłoszony błogosławionym. Beatyfikacja Kard. S. Wyszyńskiego będzie tematem przewodnim wielu naszych tegorocznych działań. Będzie to także rok dalszej pracy w reżimie sanitarnym spowodowanym walką z koronawirusem, dlatego proszę wszystkich o zrozumienie i wzajemną troskę.

Kochani Uczniowie!

Wracacie dziś do szkoły po dwumiesięcznym wypoczynku. Wielu pewnie jeszcze błądzi myślami po wakacyjnych miejscach i wspomnieniach, ale liczę, że od jutra każdy z Was będzie już pełen zapału do nauki. W szkole zrobiliśmy wszystko, by ta nauka była jak najbardziej efektywna, łatwa i przyjemna. Pomogą w tym jasne reguły i zasady, które wprowadziliśmy już w ubiegłym roku, dlatego myślę, że nie będziecie mieli problemu z ich stosowaniem. O szczegółach poinformują Was wychowawcy. Do nich też zwracajcie się z wszystkimi pytaniami i sprawami, które Was niepokoją.

Drodzy Państwo Rodzice!

Dzięki Waszemu wsparciu i zrozumieniu udało nam się przepracować ubiegły „covidowy” rok. I w tym roku liczę na dobrą, owocną współpracę, która pozwoli nam bezpiecznie i efektywnie uczyć się i nauczać. W naszej szkole dostosowaliśmy się do wszystkich zaleceń MEiN, MZ i GIS, by dzieci były jak najbardziej bezpieczne.  Będziemy się kierować dobrem uczniów i starać jak najlepiej wspierać ich w każdym obszarze rozwoju. Dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie Państwa pytania, uwagi i sugestie. Pomogą nam one w lepszym planowaniu i realizowaniu zadań edukacyjno – wychowawczych.

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego pamiętamy również o tych, którzy 82 lata temu, 1 września 1939 roku nie mogli ani pracować, ani uczyć się. Wybuch wojny pozbawił ich możliwości normalnego funkcjonowania. Pierwszym zadaniem stała się walka o przetrwanie człowieka i narodu. Tych, którym to zawdzięczamy, otoczmy dziś szczególną pamięcią i serdecznym wspomnieniem...

Na progu nowego roku szkolnego wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób związani są z edukacją, życzę zdrowia, siły oraz wzajemnej wyrozumiałości i odpowiedzialności.

Serdecznie pozdrawiam!

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie!

01 września 2021